>  Незвідані куточки   >  Україна, якої немає на туристичній мапі
ukraine-2301044_1280

Українські землі багато чого можуть запропонувати туристам: архітектурні пам’ятки, мальовничі ландшафти, прекрасні печери та найчистіші озера. Деякі зони відмінно вивчені і вже стали туристичними маршрутами. Але є такі, які вважають за краще зберігати свої скарби подалі від поглядів випадкових подорожніх, довіряючи їх тільки дійсним цінителям, готовим до складнощів заради перлин.

Долина нарцисів

Дивовижне явище, яке можна спостерігати у Карпатському біосферному заповіднику – це цвітіння Долини нарцисів. У долині, цьому унікальному природному об’єкті, що займає понад 170 га, росте вузьколистий нарцис, високогірна квітка, за яким не потрібно в цьому місці підніматися в гори. Їх акліматизація стала можливою через зміщення цілого пласта родючої землі ще під час Льодовикового періоду. Зараз в цьому місці зібрана найбільша кількість нарцисів, і коли в травні вони зацвітають, виникає неймовірна за красою картина: підніжжя карпатських гір встелене квітковим туманом.

c16fdec10a098552af908f1925c66622-1024x576

Бакота

Назва місця, якого немає на карті, перекладається як «бажане місце». У 1981 році це була територія кількох сіл, пізніше затоплена для розбудови ГЕС. Зараз тут збереглися печери, ніші від поховань ченців, три джерела з цілющою водою. Скелясті береги сприяють створенню м’якого мікроклімату. Пейзажі тут насправді дивовижні, а вершина Білої гори відкриє прекрасний вид на скелі і водний простір. У цій місцевості знаходиться скельний монастир і церква.

Bakota-panorama-03-Int-1024x529

Тунель кохання

У Клевані знаходиться ботанічний феномен – тунель кохання, одне з найромантичніших місць України. Уздовж функціонуючої колії залізниці йде тунель, утворений сплетеними між собою гілками дерев і кущами. Його довжина складає 4 км. Найбільш красивим тунель стає влітку та в золоту осінь. Існує легенда, що бажання, загадане у тунелі, обов’язково збудеться.

maxresdefault-1024x576

Вилкове

В Одеській області, на кордоні з Румунією, розташоване місто Вилкове, унікальне тим, що стоїть на воді, подібно Венеції. Помилуватися місцевими пейзажами дозволить спуск на човні по Білгородському каналу. Поруч знаходиться Дунайський біосферний заповідник, в якому знайшли собі притулок птахи та тварини, занесені у Червону книгу. Красиві острови доповнюють картину. Також саме тут знаходиться так званий нульовий кілометр – де Дунай впадає в Чорне море.

0f19b03eb36b9802722a15e9a29ca500-1024x538

Оптимістична печера

Найдовша гіпсова печера в світі знаходиться біля села Королівка, Борщівський район, Тернопільська область. На сьогодні досліджено більш ніж 250 км її довжини. Свою назву отримала через дослідників, яких називали оптимістами. Печера ділиться на десять районів, з’єднаних декількома входами. Найбільш красиві галереї – це Караганда, Золотий Полоз, Пушкіна, Чумацький шлях, але найкрасивішим місцем вважається “Заозерний” район. Дістатися до нього непросто, однак величезні розміри залів, стіни найрізноманітніших кольорів та неймовірні кристали стануть нагородою для сміливців.

Це лише деякі з привабливих, але затишних місць. Їх відвідування може стати початком великої і щирої любові до України.

peschera-optimisticheskaya-1-58a03dd26e42c

Залишити коментар