>  Події   >  На межі криміналу: у Вінниці покажуть скарби, що пробудили совість у чорних археологах
1558094369-896

Чорна археологія – поза законом. Однак і вона часом може послужити корисну службу для історії. Так, якщо ви вирішите відвідати Вінницю, то обов’язково відвідайте Вінницький краєзнавчий музей.У міській облдержадміністрації розповіли про дивне “поповнення” в колекції музею. Невідомі археологи вирішили повернути знайдені скарби у власність українського народу – сакральні знахідки пробудили у зловмисників совість і народну пам’ять.

Прокинулася совість

Скарб знайшли біля міста Гайсин. Спочатку, він повинен був поповнити приватну колекцію одного з мільйонерів, однак першовідкривачі зв’язалися з відомим археологом Максимом Левадою і попросили його передати скарби в музей.

1558094369-583-1024x768  Знайдений комплект – чисте срібло. Орнаментованная пластинчаста гривна, намисто з лунниць і підвіски різної форми. Прикраси не мають аналогів серед археологічних знахідок України і датуються V століттям.

“Такі знахідки того періоду на нашій території дуже рідкісні, тому що в V столітті. н. е. вже зв’язок з Римською імперією був порушений. Почали виникати нові держави на території Європи, і потік срібла на цю територію практично був зупинений. Гуни розграбували все, що було можна, і в ранніх слов’ян тоді практично немає прикрас з дорогоцінних металів. Це унікальна для нас знахідка, яка, безумовно, займе гідне місце”, – розповідають у музеї.

найближчим часом срібний скарб виставлять в експозиції музею. Це перший експонат музею V століття. н. е.

Адреса музею – Вінниця, вул. Соборна, 19

Залишити коментар