>  Незвідані куточки   >  Лядовський Усікновенський скельний монастир: божествена тиша
79567454_0

Якщо місто втомило вас божевільним ритмом, а повсякденна суєта не дає вашій душі дихати і цвісти, забиваючи її швидкоплинними, і зовсім не важливими дрібницями, то є місце, де ви можете скинути цей непосильний тягар і відчути блаженство єднання з вищими силами. Одне з головних святих місць України – Лядівський Свято-Усікновенський скельний монастир розташувався в Могилів-Подільському районі Вінницької області – майже на самому кордоні з Молдовою.

З давнини до наших днів

Всі, хто бував тут, відзначали неповторну атмосферу, немов  благодать сходить і наповнює вас гармонією, спокоєм, умиротворенням. Монастир заснував Антоній Печерський, здійснюючи шлях з Афону в Київ. Давня легенда розповідає, що Антонію почувся саме в цьому місці голос Божий, який і наказав йому заснувати тут монастир. Тоді прочанин постригся в ченці і висік собі келію, яка стала головною святинею монастиря.

Зараз сюди стікаються паломники з усього світу – насолодитися неймовірною природою, адже велична пам’ятка оточена скелями і лісами, де повітря особливо чисте, і думки стають світліше. А також тут діє чоловічий монастир, тому всі, хто заходить сюди, повинні дотримуватися правил: жінки повинні заходити в хустках і спідницях. Тут можна знайти чудотворні ікони, цілющі джерела, відшукати в собі частинку Бога і перейнятися духом Вічності, і навіть попросити Вищі сили про щось сокровенне.

Залишити коментар