Яремче

Місцезнаходження курорту

Географія

Найстаріший курорт України Яремче вже давно став головним туристичним центром Прикарпаття. Розташувався в міжгірській западині Карпат, в гірському масиві Горган, на березі річки Прут, в 60 км від Івано-Франківська. Місто невелике, тут живуть близько 8 тис. чол. Місце розташування ідеально підходить для відпочинку з максимальним охопленням різних міст: тут перетинаються транспортні шляхи, до будь-якої точки Карпат можна доїхати не більш ніж за 4 години. Саме містечко теж цікаве: водоспади, скелі, майже первозданні ліси, відкрита для туристів гуцульська культура.

Клімат

Клімат в Яремче помірно-холодний і дуже вологий. Багато дощів влітку і навесні, а взимку – снігу, який довго тримається. Погода унікальна за рахунок різниці рельєфу: в кожній улоговині, долині, на схилі свій клімат.

Що входить в курорт

До складу Яремче входять понад 40 туристичних та рекреаційних закладів і санаторіїв, 100 об’єктів зеленого туризму. Майже половину території курорту займає Національний природний парк “Карпатський”, сформований у 1980 р.

Чим цікавий, структура

Історія Яремче досить багата і налічує понад 100 років. Родзинка курорту – неймовірно красиві пейзажі, галасливі і веселі святкування національних традиційних свят, чиста вода та повітря. У містечку розвиваються туризм та оздоровлення.

На відміну від Буковеля, мекки для лижників, Яремче пропонує лижню спортсменам-початківцям: дві траси довжиною до 300 м і 200 м, перепад висот 70 і 30 м відповідно.

Зима

Серед переваг курорту, крім траси для початківців, можна виділити:

  • бугельний підйомник,
  • прокат спорядження,
  • можливість індивідуальних занять з інструктором.

Зима в Яремче ідеальна: ранній і довгий сніг, м’яка погода. Якщо ви не любите лижі, катайтеся на санках або в санях з кіньми, на снігоходах або квадроциклах. До того ж екскурсії проводяться і взимку.

Літо

Яремче дає можливість пройти по туристичних маршрутах “Стежка Довбуша”, “Кам’янка” і ще декільком, помилуватися на водоспади Пробій, Гук, Дівочі сльози. Можна спуститися на байдарці з Ворохти або піднятися на гору Маковицю, Хом’як. Любителям сувенірів припаде до смаку місцевий сувенірний ринок – тут знайдеться подарунок для кожного. Можна помилуватися храмовою архітектурою і побачити, як живуть гуцули. Або взяти напрокат велосипед, квадроцикл, джип. Любителі екстриму оцінять умови для рафтингу. В околицях міста туристи збирають гриби і ягоди, лікарські трави.

Оздоровлення

На території курорту розташовані 11 санаторіїв і 6 таборів з оздоровчим ефектом, профілакторії, бази відпочинку та туристичні бази. Основний профіль лікування – хвороби дихальної системи, захворювання нервової системи, серцево-судинної. Курорт пропонує процедури:

  • прогулянка,
  • мінеральні води – пиття,
  • ванни – хвойні та мінеральні,
  • інгаляція,
  • масаж,
  • фізіотерапія.

Сам клімат сприяє загальному оздоровленню організму.

Проживання

Житло знайдеться і тим, хто любить комфорт, і тим, хто прагне максимально заощадити. Наприклад, проживання в приватному будинку буде коштувати від 5 євро до 60 євро. Можна влаштуватися в приватній садибі або сімейному готелі, тут є готелі з 3 і 4 зірками.

Харчування

Збудований без єдиного цвяха дерев’яний ресторан “Гуцульщина” нагодує мандрівників традиційними гуцульськими стравами: банош, бринза, чанахи, деруни та ще багато смачного.

Розваги

Зимові свята можна провести занурившись в місцевий колорит – гуцульські традиції тут свято шанують, свята відзначають у відповідності з усіма правилами: традиційна святкова кухня, вертеп, колядки та щедрівки, гуляння та ворожіння. У масових гуляннях можна бути як активним учасником, так і глядачем і милуватися дійством з боку.

Сувенірний ринок багатий дивовижними виробами талановитих місцевих майстрів: кераміка, дерево, писанки, коци та ін.

Лайфхаки

Весна і літо стануть знахідкою для бажаючих відпочити по скромному бюджету: ціни в цей час будуть нижчими.

Яремче давно став візитною карткою Карпат і популярним курортом, зберігаючи при цьому свою ідентичність.

2550-min
0

Залишити коментар