Харків

Перша столиця України

Друге за кількістю населення місто України, яке також є освітньою та науковою столицею. Розташований на північному сході країни, заснований в першій половині XVII століття. Населення міста – півтора мільйони мешканців. Після створення СРСР місто було столицею України. Різноманіття церков і соборів робить його особливо привабливим для туристів.

Знайомство починається з Привокзальної площі, яка дивує оригінальною архітектурою і фонтанами. Площа Свободи, шоста в Європі за величиною, надасть на вибір, різноманіття варіантів, на що варто звернути увагу в подорожі.

Основні пам’ятки міста

Площа Свободи
Будівля Держпрому
Будинок зі шпилем
Аквапарк “Джунглі”
Харківський Діснейленд
Пам'ятник Перемоги (“Дзеркальний струмінь”)
Парк Саржин Яр
Харківський ботанічний сад
Музей сексу і сексуальних культур світу

Головні витрати

Проживання

Бюджетний варіант проживання в Харкові – хостели (від 6-7 євро). Деякі знаходяться неподалік від залізничного вокзалу. Щоб було зручно знайомитися з пам’ятками, краще знайти житло ближче до метро. У бюджетних готелях номер може обійтися в 3 євро. Попереднє бронювання заощадить кошти і надасть додаткові гарантії, що ви будете забезпечені житлом на вигідних умовах, а не доведеться брати те, що залишиться.

Транспорт

Основними видами транспорту є трамваї і тролейбуси (вартість квитка 0,1 євро). Можна дістатися до потрібної точки на метро (0,2 євро) або маршрутному таксі. Додатковим видом транспорту служить Канатна дорога, вона з’єднує Сумську вулицю з районом Павлово Поле. Тривалість маршруту 18 хвилин. Навряд чи така дорога буде комфортною і швидкою, але мальовничою і пізнавальною точно.

Їжа

“Пузата хата” нагодує дешево і сердито, можна смачно поїсти за 3,5-4,5 євро. Для більш заможних туристів підійде “Наша дача” або “Танукі”. Ресторани з кухнею будь-якого напрямку можна знайти любителям різних гастрономічних витребеньок.

gor13

Бюджет на тиждень

На їжу вистачить 70-100 Євро. А якщо знімаєте квартиру, можна самостійно приготувати страви. Проживання можна знайти на будь-який гаманець, особливо якщо подбати про це заздалегідь. Любителі прогулянок пішки і побачать більше пам’яток, і заощадять більше фінансів, проте є і недорогі трамваї і тролейбуси.

Лайфхаки

1
У метро відсутні жетони, тому якщо плануєте пробути довше, варто придбати електронну картку. Для разових поїздок буде досить талончика з автомата перед турнікетом.
2
Оренда квартири подобово дозволить істотно заощадити. Якщо ви забронюєте житло заздалегідь, це також буде вам на руку.
3
``Маршрути для місцевих``, не завжди прописані в класичних картах, можуть бути більш цікаві, ніж екскурсії, до того ж це можливість пройтися пішки і не витратити на транспорт.
4
Харків – дійсно велике місто, тому якщо переживаєте, що заплутаєтеся в транспортних лініях, краще вибирайте житло в центрі.

Чим ще зайнятися в Харкові

Харків входить до п’ятірки лідерів за популярністю серед туристів. Це робить екскурсії по місту і проживання в ньому більш дорогими, проте можна знайти вихід з будь-якої ситуації. Наприклад, на площі Свободи можна знайти недорогі або зовсім безкоштовні розваги. Її розміри вражають уяву – це шоста в Європі за величиною площа, яка займає близько 14 гектарів. На ній за бажанням могло б розміститися місто невеликих розмірів. Саме тут проходять різноманітні заходи, концерти, ярмарки. Від неї кільцями розходяться квартали, особливо цікаво це побачити зверху. Будівля Держпрому відмінно підходить для цього. Символ конструктивізму, внесений до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, висотою 63 м, а якщо вважати шпиль-телевежу, то і всі 108 м.

У Харкові, як у місті з культурними традиціями багато театрів: академічний театр опери та балету ім. М. Лисенка, український драматичний театр ім. Т. Шевченко, театр Музичної комедії та багато інших. Концертні зали і музеї, бібліотеки та Філармонія теж є приводом для гордості харків’ян і гідні екскурсій. Гостинне місто завжди з радістю зустріне гостей.

0

Залишити коментар