Говерла

Місцезнаходження

Географія

Знаменита гора Говерла знаходиться в Карпатах, на хребті Чорногора, висота її становить 2061 м. Покрита снігом іноді навіть улітку, вона для багатьох є мрією. Сходження на гору стало одним з найпопулярніших маршрутів для туристів. На вершині Говерли вона являє собою плаский майданчик – можна влаштувати невеликий пікнік, відзначивши свою перемогу. З майданчика відкривається дивовижний вид на Прикарпаття. Сама гора входить в зону Карпатського заповідника.

Добиратися до гори можна так: спочатку добираєтеся до Івано-Франківська чи Львова, звідки вже їдете в місто, де збираєтеся зупинитися – Яремче, Ворохту або Рахів. Туди періодично їздять маршрутні таксі.

Клімат

Клімат на горі непередбачуваний і суворий. Улітку при жаркій погоді можуть з’явитися хмари, навіть піти сніг. Сильно дмуть вітри, нерідко йдуть дощі, в грозу слід бути особливо обережним, щоб не потрапити під удар блискавки.

Чим цікава

Хребет Чорногора, в який входить Говерла – одне з найбільш популярних місць, в яких проходять екскурсії. Крім того, він є основною ландшафтною знаменитістю цих місць. Щороку тисячі альпіністів, вчених і туристів приїжджають в ці краї. Вид з Говерли мальовничий і охоплює великий простір. Видно Івано – Франківськ, Снятин, Роднянські гори, Горгани.

Гора Говерла має пірамідальну форму і практично без вад. Біля її підніжжя бере початок один з витоків річки Прут, а трохи далі, зі східного боку гори, вода виходить зі скелі, утворюючи значний водоспад висотою 80 м, найвищий в Українських Карпатах. З Говерлою пов’язано багато легенд.

Підйом на гору займає близько 3 годин, спуск триває близько 2-2,5 годин. Початок маршруту – у прикарпатському селищі Ворохта.

Сходження проходить в період з травня по листопад, для любителів. Професіонали альпіністи підкорюють її цілий рік.

Стежка, що йде на вершину, проходить через кілька кліматичних поясів:

пояс ялинових лісів, який тягнеться до 1700 м над рівнем моря
карликове криволісся (Альпійська сосна, Сибірський ялівець), тривалість якого 1900 м
далі йдуть альпійські луки

На вершині Говерли встановлені монументи:

гранітна плита, в якій знаходяться капсули, що зберігають землю всіх регіонів України
хрест, виготовлений з металу
бетонний обеліск, мармуровий тризуб

Тут же розміщені прапори інших держав, чиї представники здійснили своє сходження.

Оздоровлення

Повітря на горі і по ходу підйому неймовірно запашне: квітучі трави, хвойні дерева наповнюють його дивним ароматом, корисним для дихальної та нервової системи. Однак слід пам’ятати, що сходження доступне не кожному. Насамперед необхідно чітко знати, що у вас немає захворювань, пов’язаних з серцево-судинною системою, артеріальним тиском, немає варикозу та інших хвороб, які можуть посилитися при сходженні.

Проживання

Зупинитися можна в Яремче, Ворохті, Рахові. Це може бути пансіонат, будиночок у господарів, база відпочинку, на ваш смак. Ночівля коштуватиме від 2,5 до 3,5 євро. Сам підйом передбачає один день.

Goverla1-min

Лайфхаки

1
Для підкорення гори просто необхідне зручне взуття, оптимальними будуть черевики для трекінгу або звичайні кросівки.
2
Слід пам'ятати про мінливість погоди в горах, тому влітку на футболку варто накинути вітровку. Обов'язкові штани або джинси, доведеться йти по місцевості з колючими травами.
3
Плащ-дощовик врятує від багатьох неприємностей.
4
У рюкзак складайте найнеобхідніше: питну воду, бутерброди, невеликий каремат.
5
Можна дістатися до гори самостійно, не в екскурсійній групі, пішки. Це буде дешевше, проте не просто, особливо для новачків, так що варто подумати, чи тут потрібно економити.

Сходження на Говерлу стане незабутнім враженням у кожного, хто зважиться на нього. Види, що відкрилися з майданчика, вкарбовуються в пам’яті назавжди, а ви будете відчувати гордість за свій подвиг.

0

Залишити коментар