Чернігів

Північний красень

Друге за величиною місто після Києва, вперше згадане в 907 році. Обласний центр, розташований на самій півночі, запропонує програму дозвілля для всіх, хто цікавиться культурою та історією України.

Місто немов вийшло з народних казок, воно сповнене зелені і затишку. На території багато архітектурних та історичних пам’яток, причому місто славиться своєю чистотою. Чернігів дбайливо розмістив масу вказівників для туристів, які допомагають зорієнтуватися в місцевих пам’ятках. Особливо приймаючи до уваги, що місто займає одне з перших місць по Україні за кількістю знаменитих архітектурно-історичних споруд і пам’яток. З них третина пам’ятників домонгольського періоду, які в цілому збереглися в країні.

Знайомство з містом слід почати з валу, це старовинний Княжий двір, центр міста з точки зору духовності, з найбільшою концентрацією історичних пам’яток і музеїв.

Основні пам’ятки міста:

Красна площа
Чернігівський вал
Собор Святих Бориса і Гліба
Катерининська церква
Антонієві печери
Будинок Мазепи
Курган Гульбище
Історичний музей імені Василя Тарновського
Іллінська церква

Головні витрати

Проживання

Найбільш популярне житло в Чернігові – це квартири подобово. Квартиру можна знайти навіть за 6,5 євро на добу. Готелі також пропонують свої послуги, проте ціни на них суттєві: одномісний номер може обійтися в 19 євро. Є в місті і хостели, які ще дешевше, ніж подобові квартири (від 5 євро).

Транспорт

Громадський транспорт в Чернігові недорогий. Так, проїзд на маршрутному таксі коштує 0,15 євро, а автобуси та тролейбуси довезуть вас до пункту призначення ще дешевше, щоправда, і повільніше. Доступні ціни на таксі, особливо якщо машина буде викликана з програми, на відміну від машин, спійманих на місці. Прихильники активного і здорового способу життя будуть раді побачити тут велопрокат, ціни залежать від тривалості оренди та дня тижня.

Їжа

Національна кухня в Чернігові представлена більш ніж гідно, і вибрати з усього розмаїття ресторанів і кафе дуже складно: куди не зайди, всюди відчувається власна неповторна атмосфера, а також пропонується свято смаку. Фірмовими стравами стануть чернігівський борщ і найрізноманітніші вареники, список начинок неймовірний. Можна вибрати щось з тематичних закладів, наприклад, ресторан “Чебуречна “Джентельмени удачі”, стилізований під тюремні декорації. Ще одним відмінним закладом для знайомства з українською кухнею стане ресторан “Хряк”.

chernigiv-min

Бюджет на тиждень

Отримати масу задоволення за мінімум грошей – варіант Чернігова. За бажанням можна до 70-88 євро скласти насичену програму, проживаючи в непоганих умовах і харчуючись без шкоди для здоров’я. Піші прогулянки дозволять трохи зекономити і додадуть задоволення.

Лайфхаки

1
Бронювання номерів в хостелі або готелях, як і планована оренда квартири подобово, дозволять вам заощадити бюджет.
2
Численні вказівники по місту дозволяють самостійно розробити маршрут і обійтися без допомоги екскурсовода.
3
Маючи бажання почути більш детальну і професійно подану інформацію, можна зробити замовлення на екскурсію, вона розкриє місто у всій його красі. На сайті це буде дешевше.
4
Якщо обирати час для поїздки не в сезон активності, можна заощадити на витратах.

Чим ще зайнятися у Чернігові

Чернігів – одне з найдавніших міст України, Він дуже привабливий для мандрівників і розташований неподалік від столиці. Це допоможе включити його в програму подорожей по країні. Найдавніша частина міста – Дитинець, укріплене місто в межах міста. Він обнесений валом і оточений глибоким ровом, що створює додатковий захист. Яскравою деталлю Дитинця є знаряддя на валу, які завжди готові зустріти ворога. На території валу розташований пам’ятник Тарасу Шевченку, поруч з яким можна посидіти на лавочці.

Побачити місто з висоти пташиного польоту дає можливість Троїцький собор. Як на долоні, лежить місто перед мандрівником і запрошує на свої доброзичливі вулиці знову і знову. В нашому блозі ви знайдете більше інформації про подорожі в Чернігів. 

0

Залишити коментар