>  Незвідані куточки   >  5 кам’яних мостів України, від яких перехоплює подих
Avstrov

Поблизу кам’яних мостів відчуваєш якесь особливе захоплення і спокій: споруди на століття дають впевненість, що не все в цьому світі хитке та скороминуче. Так, поряд з такими мостами можна не тільки віддатися філософії, але й помилуватися околицями міст , а також зробити безліч чудових фотографій на пам’ять. Пропонуємо вашій увазі топ-5 найбільш видатних кам’яних мостів України, які неодмінно слід відвідати.

Міст через річку Інгул (Кропивницький)ingul-1024x682

Споруду, що розташована на північно-заході Кропивницького (колишній Кіровоград) було зведено в 60-е роки XIX століття, і ось вже більше 150 років міст служить людям. Змінювалася тільки його металева частина, а кам’яні опори залишалися незмінними. Призначення мосту – залізничний, у ньому всього одна колія.

Міст-Віадук між Донецьким і Голубівкою (Кіровськ)

1556525433221174430-1024x768  В околицях Кіровська, між селищами Донецький і Голубівка, височіє віковий донині чинний міст-віадук. Друга Світова сильно пошкодила його, після завершення бойових дій був реконструйований. Міст становить 170 метрів в довжину і 40 метрів у висоту.

Турецький міст (Кам’янець-Подільський)749

У місті Кам’янець-Подільський, яке славиться своїми численними пам’ятками, розташований один з найстаріших мостів України – Турецький міст. Єдиний у світі, він був побудований вздовж течії річки. Зведений ще в часи середньовіччя, спочатку він був дерев’яним, проте після пожежі, яка знищила його практично повністю став кам’яним. 88-метровий у довжину і 27-метровий у висоту, міст неодноразово реконструювався, проте залишився таким самим видовищним і красивим.

Австрійський міст (Ворохта)

vor  Ще один цікавий міст знаходиться в місті Ворохта під Івано-Франківськом. Там розташований цілий каскад з кам’яних мостів, але найкрасивіший і той, що найбільше заслуговує уваги серед них – Австрійський. Зведений наприкінці ХІХ століття, коли Ворохта ще була частиною Австро-Угорської імперії. Найбільша частина мосту має протяжність 130 метрів, а довжина однієї з арок – 65 метрів.

Це один із самих довгих і старих кам’яних мостів не тільки України, але і Європи.

У 2000 році поруч був побудований новий міст, по якому наразі їздять поїзди. Старий Австрійський вже не функціонує і отримав статус пам’ятника історії.

Віадук (Плебанівка)ac2a064e466671b4798fca74e0bcdb3c1ac31012

Міст Віадук у селі Плебанівка під Тернополем був збудований у 1896 році. Мабуть, це єдиний з мостів, який при реконструкції зберіг свій початковий вигляд і залишився дійсним. А якщо пустити по мосту старовинний потяг – то продовження саги про Гаррі Поттера можна і в Україні знімати.

 

Залишити коментар